вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Niewłaściwie konserwowane płoty z drewna w mgnieniu oka się dewastują i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na zastosowanie drewna na płot wskazane jest poznać sposoby pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od właściwego i sumiennego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do ochrony i ozdoby płotów z drewna kluczowe jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Jak zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanosić kolejne preparaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ów odmiana ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji stądtoteż służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий